18 жовтня 2021
READY TO GO: ССО України розширюють спроможності на міжнародній арені
SOLTG - тактична група одного з підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ пройшла оцінку НАТО другого рівня-NEL (NATO EVALUATION)
КССпО

SOLTG  отримала статус готовності до участі у Силах швидкого реагування НАТО (NATO Response Force - NRF). Вже найближчим часом у штаб-квартирі Альянсу (NATO Special Operations Headquarters - NSHQ) ухвалюватимуть рішення щодо включення тактичної групи українських ССО до чергування у складі NRF.

Оцінювання підрозділу складалося з двох рівнів. На першому етапі (NEL-1) - під час міжнародних навчань Silver Saber - групу оцінювали за рівнем забезпечення і спроможностями. Другий етап оцінки (NEL-2) відбувся під час навчань Rapid Trident - 2021. Там український підрозділ ССО оцінювався за кількома показниками, зокрема, за напрямками персоналу, планування, логістики, зв'язку та інженерної підготовки.


Оцінювання української тактичної групи спеціальних операцій було проведено у відповідності до процедур та вимог, визначених в стандарті НАТО щодо проведення оцінювання підрозділів ССО. Високий рівень сумісності та готовності до виконання завдань підтвердили представники США, Польщі, Італії та інших країн-партнерів.


Відтак, наші вояки мали показати здатність діяти за протоколами НАТО, відповідати вимогам взаємосумісності з іноземними підрозділами. Тактична група українських SOF вдало пройшла усі етапи оцінювання і довела свою спроможність працювати у складі Сил швидкого реагування НАТО пліч-о-пліч з підрозділами ССО країн-партнерів.