29 квітня 2021
Перший Командувач ССО України нагороджений Президентом США
Також нагороду Збройних Сил США отримав один із офіцерів командування Сил спеціальних операцій ЗСУ
КССпО

Орден Почесного Легіону (Legion of Merit) від Президента Сполучених Штатів Америки отримав перший Командувач ССО Украни генерал-лейтенант Ігор Луньов. Як зазначеного у нагородному листі, підписаному Президентом Сполучених Штатів, генерал-лейтенанта Луньова відзначено за заслуги у створенні і розбудові Сил спеціальних операцій Збройних Сил України: "Він заснував командування Сил спеціальних операцій, як новий вищий орган управління Силами  спеціальних операцій, об"єднав численні частини у злагоджений рід військ під управлінням командування Сил спеціальних операцій України та посилив бойову роботу частин Сил спеціальних операцій у зоні проведення Операції Об"єднаних сил. Він забезпечив підготовку першої частини Збройних Сил України, сертифікованої як взаємосумісної з силами НАТО, для участі у Силах реагування НАТО, заснував 142-й Навчальний центр вишколу Сил спеціальних операцій та змінив усі аспекти відбору особового складу до служби у Силах спеціальних операцій, навчання та підготовки до участі в операціях на ротаційній основі.".

Нагороду Ігорю Луньову вручив Командувач сил спеціальних операцій Збройних Сил США у Європі генерал-майор Девід Тейбор. Церемонія відбулася під час оперативно-стратегічного збору з керівним складом Збройних Сил України.

Крім того, військовою нагородою Збройних Сил США "Медаллю за взірцеву службу" було нагороджено одного з офіцерів командування ССО.

Цю медаль було вручено за вийняткову взірцеву службу у якості офіцера під час операції "Freedom's Sentinel" з метою підтримки місії "Resolute Support Mission".

"Відмінні досягнення (офіцера Командування ССО ЗСУ, - ред.) відображають велику честь перед собою, командуванням компоненту Сил спеціальних операцій НАТО-Афганістан / Об'єднаною Оперативною Групою Сил спеціальних операцій Афганістан та Збройними Силами України" - відзначили у нагородному листі.