22 січня 2021
Оператори ССО навчаються наданню медичній допомозі за алгоримом НАТО
Заняття відбуваються у межах курсу спеціальної підготовки тактики малих підрозділів у полку Сил спеціальних операцій на Хмельниччині
КССпО

Під час занять з тактичної медицини за основу беруть натовський алгоритм надання допомоги MARCH - Massive hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia. Це комплекс заходів, розроблений для порятунку поранених бійців безпосередньо під час бойових дій. У рамках алгоритму відбуваються послідовні дії: M (масивна кровотеча) — зупинка кровотечі, що загрожує життю; A (дихальні шляхи) — забезпечення прохідності дихальних шляхів; R (дихання) — закриття всіх відкритих ран грудної клітки; C (циркуляція) — повний огляд пораненого, зупинка кровотеч, діагностика шоку; H (гіпотермія/ЧМТ) — попередження гіпотермії.


Першочергова мета занять - підвищення рівня воїнів у процесі надання допомоги постраждалим від елементарних пошкоджень до важких поранень, розповів кореспонденту АрміяInform старший інструктор військової частини з тактико-спеціальної підготовки.


За специфікою роботи оператори-розвідники тривалий час можуть перебувати далеко від бойових медиків, тож, у разі поранень вони повинні діяти як штатні медичні фахівці. Тож, тренуються надавати допомогу у різноманітних ситуаціях: від зупинки масивних кровотеч до проведення комплексу заходів, які здійснюють у разі поранення грудної клітини.


— Спецпризначенцю, щоби врятувати пораненого, потрібно бути холоднокровним та спиратися на ті знання і навички, які вони опановують на заняттях з тактичної медицини. Як тільки воїн-рятівник, що надає домедичну допомогу, починає жаліти пораненого — не факт, що той виживе. У таких випадках потрібно відкинути емоції та діяти впевнено, — каже старший інструктор з тактико-спеціальної підготовки.


Під час занять із тактичної медицини оператори ССО враховують як практику країн-партнерів, так і власний досвід, отриманий під час бойових дій на території Донецької та Луганської областей України.
Фото: Василь Лабай
Джерело: АрміяInform