27 червня 2019
ССО України відтепер в міжнародній сім’ї SOF
Вперше в історії підрозділ SOF країни, яка не є членом НАТО, успішно пройшов оцінку готовності та відповідності виконувати завдання у складі Сил швидкого реагування НАТО (NRF NATO).
Прес служба КССпО

Сертифікація українського підрозділу здійснювалась з метою впевненості Альянсу у спроможності підрозділу, що залучається до NRF, виконати весь спектр покладених на нього завдань у ході проведення операцій під проводом НАТО.

Під час проведення міжнародних навчань Flaming Sword – 2019, в ході яких проводилось оцінювання (NEL, NATO EVALUATION), українські воїни Сил спеціальних операцій продемонстрували весь спектр спроможностей відповідно до поставлених завдань.

 За висновками старшого спостерігача НАТО, викладених в підсумковому рапорті за результатами оцінювання (SOF EVAL), оцінювання української тактичної групи спеціальних операцій (SOLTG) було проведено у відповідності до процедур та вимог, визначених в стандарті НАТО, щодо проведення оцінювання підрозділів ССО.

Командувач Сил спеціальних операцій ЗС України генерал-лейтенант Ігор Луньов висловлює подяку представникам країн–партнерів, які наблизили українські ССО до світової команди SOF, та особовому складу тактичної групи спеціальних операцій.

Додатково:

Сили швидкого реагування НАТО (NRF) створені відповідно до рішення, прийнятого на саміті НАТО 2002 року у Празі на заміну Союзного командування Європи мобільними силами.

Сили швидкого реагування перебувають у постійній бойовій готовності. Вони складаються з військ сухопутних, спеціальних операцій, повітряних, морських сил, які готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу.

При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів. Рішення про застосування СШР ухвалює Північноатлантична рада.

Сухопутні сили СШР НАТО зусиллями бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використовуватись спеціальні підрозділи.