3 грудня 2017
Колишніми військовослужбовцями Збройних Сил України сплановано проведення акції протесту перед будівлею Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України
4 грудня 2017 року, колишніми військовослужбовцями Збройних Сил України сплановано проведення акції протесту перед будівлею Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України
КССпО

Протягом тривалого часу Командування Сил спеціальних операцій Збройних Сил України приділяє значну увагу вирішенню різноманітних прохань групи осіб на чолі із громадянином В.А. Ульяновим, які проходили службу в комендантському підрозділі однієї з військових частин спеціального призначення.

Так, на прохання зазначеної групи, їм була надана можливість перевестися до інших військових частин за власним бажанням. Відповідно до цього, 24 червня 2016 першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України було видано наказ №188-РС, згідно з яким військовослужбовці комендантської роти на чолі з громадянином Ульяновим В.А., були переведені для подальшого проходження служби до механізованої бригади.

Проте, вищезгадані особи відмовилися отримувати необхідні документи для прибуття до подальшого місця служби.

Слід зазначити, що шість військовослужбовців все-таки виконали наказ щодо прибуття до механізованої бригади. В її складі вони тривалий час виконували бойові завдання в зоні проведення АТО. Сьогодні воїни вже повернулися додому, з честю виконавши військовий обов’язок.

Інша група осіб на чолі із громадянином Ульяновим В.А попросила відмінити пункти наказу щодо призначення їх до механізованої бригади. І 1 серпня 2017 року їм було доведено наказ першого заступника начальника Генерального штабу щодо відміни пунктів наказу ПЗНГШ від 24 червня №188-РС. Також було надано всебічне сприяння у вирішенні подальшого направлення зазначених осіб для проходження військово-лікарської комісії. За результатами неї вони були звільнені за станом здоров’я з лав Збройних Сил України.

За ініціативи Командування Сил спеціальних операцій ЗС України, було проведено службове розслідування щодо підтвердження їх знаходження в районі АТО. Це потребувало певного часу. Відповідно до висновків проведеного розслідування, перебування даних військовослужбовців в районі проведення АТО було документально підтверджено.

Комісією Генерального штабу ЗС України були розглянуті відповідні документи, які підтверджували статус учасників бойових дій. На підставі цього, 4 серпня 2017 року представниками Командування Сил спеціальних операцій ЗС України заявникам були видані відповідні посвідчення.

Суть чергових вимог зазначеної групи осіб щодо виплати грошового забезпечення за час відсутності на службі (6 грудня 2016 року, у зв’язку з неприбуттям до нового місця служби в кримінальному впровадженні №42016150410000344 дії вказаних громадян за сукупністю кваліфіковані за статтею 407 КК України “Самовільне залишення частини або місця служби” ) знаходяться поза межами компетенції органів військового управління Міністерства оборони України та вирішуються у судовому порядку.

Прес-служба Командування Сил спеціальних операцій ЗС України