22 серпня 2017
AMAT VICTORIA CURAM
Команда Сил спецоперацій в чергове здобула перемогу у змаганнях на кращого фахівця Збройних Сил України з тактичної медицини
КССпО

Amat victoria curam (перемога любить підготовлених) – саме так можна тлумачити цей латинський вислів, саме з такою установкою вирушили в 169 навчальний центр «Десна» медики Сил спеціальних операцій здобувати звання кращого фахівця Збройних Сил України з тактичної медицини.

Цьогоріч взяти участь у фіналі конкурсу, що уже став традиційним прибули шістнадцять кращих бійців-медиків Сухопутних Військ, Повітряних та Військово-морських Сил Збройних Сил України, Високомобільних десантних військ, Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.  Попередньо кожен з них пройшов жорсткий фаховий відбір на внутрішніх змаганнях у своїх підрозділах. А це означало, що боротьба у фіналі буде нелегкою.

Конкурс складався з двох частин – теоретичної і практичної.

В теоретичній учасники за допомогою тестування перевірили свої знання протоколу надання тактичної медичної допомоги.

В практичній частині організатори намагалися створити обстановку, яка б максимально відповідала реальній бойовій атмосфері. Постріли, вибухи, емоційна поведінка поранених ускладнювали виконання завдань. Хлопці і дівчата, багато з яких неодноразово виконували бойові завдання в зоні АТО, почергово випробували свої вміння в найбільш типових тактичних ситуаціях.  Кожен боєць продемонстрував навички надання медичної допомоги в червоній зоні, переміщення пораненого в укриття, проведення вторинного огляду пораненого. Всі учасники відпрацювали техніку накладання турнікету на кінцівку, виконували зупинку кровотечі в пахвинній ділянці методом тугої тампонади рани, оцінювали та забезпечували прохідність верхніх дихальних шляхів, усували наслідки пневмотораксу та геморагічного шоку. Окрім того довелось організувати і провести евакуацію пораненого з бойової машини, а також виконати медичне сортування при великій кількості поранених.

Всі ці завдання вимагали не лише фахової майстерності, а й відмінної фізичної підготовки, стійкості до стресу, уміння працювати в команді та орієнтуватися в постійно змінюваній тактичній обстановці.

Боротьба за звання кращого фахівця Збройних Сил України з тактичної медицини була запеклою. Але шеврон бійця Сил спеціальних операцій зобов’язує бути кращим серед кращих. Тому і не дивно, що представники ССО здобули перше, третє і четверте місця серед шістнадцяти учасників.  

Перше місце виборов боєць з позивним «Санта», окремого батальйону управління і забезпечення КССО.

Третє – боєць з позивним «Тополь», окремого полку спеціального призначення.

Четверте – боєць з позивним «Спайдер», окремого полку спеціального призначення.

Ми зустрілися з переможцем і попросили поділитися враженнями про участь в змаганнях.

  • Ти став переможцем. Які враження від змагань, задоволений своїм результатом?
  • Стати кращим серед кращих? Звичайно задоволений. Ми ж бійці Сил спеціальних операцій маємо бути найкращими, прикласти всі свої зусилля, щоб досягнути максимуму. І це вдалося. До речі, розрив між другим і третім місцями лише один бал.  Враження добрі, настрій гарний, емоції позитивні.  Всі вітають мене, телефонують, підтримують, тому є сили і є мотивація працювати далі.
  • Як вдалося досягнути вершини, адже суперники теж були сильними?
  • Це закономірний результат застосування досвіду, що його отримують бійці Сил спеціальних операцій під час тренувань і при виконанні бойових завдань. Я знаю якою може бути ситуація і як я маю діяти. Всі навички і тактика  відпрацьовуються десятки, якщо не сотні, разів. У себе в батальйоні ми постійно проводимо заняття з тактичної медицини, і мій обов’язок, як санінструктора, володіти всіма н’юансами тактичної медицини.
  • Крім постійних тренувань маєш якийсь особливий рецепт перемоги?
  • Потрібно любити людей і справу якою займаєшся, а фах військового медика я обрав усвідомлено. Тому що іде війна, тому що мої вміння потрібні задля збереження життя моїх побратимів. І я маю бути готовий в будь який момент виконати своє завдання.
  • Дозволь останнє запитання, чому «Санта»?
  • Люблю робити подарунки.

Що ж, гарний подарунок зробили ви для всіх Сил спеціальних операцій. Ще раз вітаємо тебе і твоїх побратимів «Тополя» і «Спайдера» з заслуженою перемогою. Залишайтеся найкращими і досягайте нових звершень.