30 липня 2017
Представникам ЗМІ
КССпО

Командуванням ССпО ЗС України в травні 2016 року було прийнято до складу Сил військову частину А1594 (Очаків). Відразу було розпочато роботу щодо підвищення ефективності застосування центру. Такі процеси призвели до виявлення проблемних питань, одним з яких було кадрове – не всі військовослужбовці відповідали займаним посадам. Крім того, зміна усталених порядків вимагала від особового складу виходу із зони комфорту, що для деяких військовослужбовців стало неприпустимим. 
Це призвело до кадрових рішень і певним військовослужбовцям була надана можливість перевестися до інших військових частин за власним бажанням.
Так, 24.06.2016 першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України було видано наказ №188-РС, відповідно до якого військовослужбовці комендантської роти на чолі з громадянином Ульяновим В.А., за власним бажанням, були призначені на посади до військової частини В0849 (Біла Церква). Проте військовослужбовці відмовилися отримувати необхідні документи, мотивуючи це затримкою у виплаті грошового винагородження за участь в антитерористичні операції на території Донецької та Луганської областей. 
Командування Сил спеціальних операцій ЗС України відразу відреагувало на даний факт. Було ініційовано службове розслідування за фактом затримання грошових виплат. За результатами розслідування встановлено, що документальне оформлення даних військовослужбовців в районі проведення АТО було відсутнє. Оскільки подальше підтвердження факту їх знаходження в АТО вимагало певного часу, військовослужбовцям було запропоновано вибути до військової частини В0849 та обіцяно виплатити грошові розрахунки у разі встановлення факту їх знаходження в АТО. Але і до цього часу громадяни України Ульянов С.В., Турчин Д.В., Діденко В.В., до зазначеної бригади не прибули. 
Зазначаємо, що Командуванням ССпО ЗС України, перебування даних військовослужбовців в районі проведення АТО було документально підтверджено. На підставі цього були видані відповідні документи заявникам (довідка про участь в АТО). Проте, документи, які підтверджують їх безпосередню участь в бойових діях, відсутні (бойового розпорядження на бойове застосування недостатньо, оскільки підтвердженням саме виконань бойових завдань є: звіт командира групи, записи в журналах ведення бойових дій, оперативні справи). Таким чином, відсутня правдива інформація про те, чим саме в районі АТО займалися громадяни на чолі з Ульяновим протягом кінця 2015, початку 2016 років.
Незважаючи на сприятливу позицію Командування щодо вирішення проблемних питань, військовослужбовці відмовились виконувати наказ командира військової частини від 02.07.2016 №195 (по стройовій частині) 21 липня 2016 року про вибуття до військової частини В0849, за що військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону відкрито кримінальне впровадження №42016150410000344 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 402 Кримінального кодексу України – непокора. 6 грудня 2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про додаткову кваліфікацію дій вказаних військовослужбовців за частиною 4 статті 407 Кримінального кодексу України – нез’явлення вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад один місяць, вчинене в умовах особливого періоду.
Що стосується громадянина Ульянова В.А., то 14 липня 2016 року військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 407 Кримінального кодексу України – самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез'явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинені в умовах особливого періоду, відносно нього відкрито кримінальне впровадження №42016150410000340, за несвоєчасне повернення з лікування. Органами слідства Національної поліції України проводяться слідчі дії з метою встановлення істинності особистості громадянина Ульянова (кримінальне провадження №42016110340000217 за ознаками складу злочину, передбаченого частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України – використання завідомо підробленого документа).
Враховуючи вказані обставини, а також – небажання бути покараними, вказані військовослужбовці розпочали тиск на слідство шляхом залучення громадськості та засобів масової інформації. Слід відмітити, що деякі з них пішли законним шляхом: не шляхом підняття галасу, а, довівши законність своїх вимог в суді міста Тернопіль, отримали документи. Після цього отримали призначення на посади до військової частини В0849 і на даний час виконують завдання в зоні АТО.

Н̲а̲т̲о̲м̲і̲с̲т̲ь̲ ̲г̲р̲о̲м̲а̲д̲я̲н̲и̲:̲ ̲У̲л̲ь̲я̲н̲о̲в̲ ̲С̲.̲В̲.̲,̲ ̲У̲л̲ь̲я̲н̲о̲в̲ ̲В̲.̲А̲.̲,̲ ̲Т̲у̲р̲ч̲и̲н̲ ̲Д̲.̲В̲.̲,̲ ̲Д̲і̲д̲е̲н̲к̲о̲ ̲В̲.̲В̲.̲,̲ ̲в̲и̲к̲о̲р̲и̲с̲т̲о̲в̲у̲ю̲ч̲и̲ ̲м̲е̲т̲о̲д̲и̲ ̲п̲с̲и̲х̲о̲л̲о̲г̲і̲ч̲н̲о̲г̲о̲ ̲в̲п̲л̲и̲в̲у̲ ̲(̲с̲п̲о̲т̲в̲о̲р̲е̲н̲н̲я̲ ̲ф̲а̲к̲т̲і̲в̲,̲ ̲в̲и̲к̲р̲и̲в̲л̲е̲н̲н̲я̲ ̲і̲н̲ф̲о̲р̲м̲а̲ц̲і̲ї̲,̲ ̲т̲о̲щ̲о̲)̲ ̲д̲л̲я̲ ̲т̲и̲с̲к̲у̲ ̲н̲а̲ ̲п̲р̲а̲в̲о̲о̲х̲о̲р̲о̲н̲н̲і̲ ̲о̲р̲г̲а̲н̲и̲ ̲т̲а̲ ̲К̲о̲м̲а̲н̲д̲у̲в̲а̲н̲н̲я̲ ̲С̲С̲п̲О̲,̲ ̲н̲е̲ ̲н̲а̲л̲а̲ш̲т̲о̲в̲а̲н̲і̲ ̲н̲а̲ ̲в̲и̲р̲і̲ш̲е̲н̲н̲я̲ ̲к̲о̲н̲ф̲л̲і̲к̲т̲н̲о̲ї̲ ̲с̲и̲т̲у̲а̲ц̲і̲ї̲.̲ ̲П̲е̲р̲і̲о̲д̲и̲ч̲н̲і̲с̲т̲ь̲ ̲з̲а̲я̲в̲,̲ ̲ ̲ї̲х̲ ̲з̲м̲і̲с̲т̲ ̲т̲а̲ ̲с̲п̲і̲в̲п̲а̲д̲а̲н̲н̲я̲ ̲і̲з̲ ̲з̲н̲а̲к̲о̲в̲и̲м̲и̲ ̲д̲а̲т̲а̲м̲и̲,̲ ̲п̲р̲и̲в̲’̲я̲з̲к̲а̲ ̲д̲о̲ ̲п̲р̲о̲ц̲е̲с̲і̲в̲,̲ ̲щ̲о̲ ̲в̲і̲д̲б̲у̲в̲а̲ю̲т̲ь̲с̲я̲ ̲в̲ ̲с̲у̲с̲п̲і̲л̲ь̲с̲т̲в̲і̲, ̲с̲в̲і̲д̲ч̲а̲т̲ь̲ ̲п̲р̲о̲ ̲н̲а̲я̲в̲н̲і̲с̲т̲ь̲ ̲о̲з̲н̲а̲к̲ ̲і̲н̲ф̲о̲р̲м̲а̲ц̲і̲й̲н̲о̲ї̲ ̲а̲к̲ц̲і̲ї̲, ̲н̲а̲п̲р̲а̲в̲л̲е̲н̲о̲ї̲ ̲н̲а̲ ̲р̲о̲з̲х̲и̲т̲у̲в̲а̲н̲н̲я̲ ̲с̲и̲т̲у̲а̲ц̲і̲ї̲,̲ ̲д̲и̲с̲к̲р̲е̲д̲и̲т̲а̲ц̲і̲ю̲ ̲З̲б̲р̲о̲й̲н̲и̲х̲ ̲С̲и̲л̲ ̲У̲к̲р̲а̲ї̲н̲и̲ ̲т̲а̲ ̲С̲и̲л̲ ̲с̲п̲е̲ц̲і̲а̲л̲ь̲н̲и̲х̲ ̲о̲п̲е̲р̲а̲ц̲і̲й̲ ̲З̲С̲ ̲У̲к̲р̲а̲ї̲н̲и̲ ̲з̲о̲к̲р̲е̲м̲а̲.̲ ̲В̲і̲д̲п̲о̲в̲і̲д̲н̲а̲ ̲с̲и̲т̲у̲а̲ц̲і̲я̲ ̲п̲о̲т̲р̲е̲б̲у̲є̲ ̲в̲т̲р̲у̲ч̲а̲н̲н̲я̲ ̲п̲р̲а̲в̲о̲о̲х̲о̲р̲о̲н̲н̲и̲х̲ ̲о̲р̲г̲а̲н̲і̲в̲, ̲д̲о̲ ̲я̲к̲и̲х̲ ̲в̲і̲д̲п̲о̲в̲і̲д̲н̲і̲ ̲п̲о̲с̲а̲д̲о̲в̲і̲ ̲о̲с̲о̲б̲и̲ ̲К̲о̲м̲а̲н̲д̲у̲в̲а̲н̲н̲я̲ ̲С̲С̲п̲О̲ ̲н̲е̲о̲д̲н̲о̲р̲а̲з̲о̲в̲о̲ ̲з̲в̲е̲р̲т̲а̲л̲и̲с̲ь̲.̲