18 травня 2017
Медичні служби переозброюються заради захисту життя
На озброєння військових медиків ССО почали надходити нові сучасні санітарні автомобілі «Богдан 2251»
Лікар медичного пункту військової частини А****, молодший лейтенант медичної служби, позивний «Ларрей»

Я хотів би подякувати вам за мужність та героїзм і бажаю, щоб кількість виходів на бойові завдання завжди співпадала з кількістю повернень…

Генерал армії України Степан Полторак (під час виступу в одному з полків спеціального призначення)

 

Головним завданням військовослужбовців є захист України, а основним завданням медичної служби – збереження життя і здоров’я особового складу ЗСУ. Медична евакуація відіграє у цьому важливу роль. Адже від своєчасності і повноти обсягу надання медичної допомоги залежать шанси пораненого бійця на виживання і одужання.

Якщо ж мова іде про порятунок життя спецпризначенців, елітних бійців кожен з яких є окремою бойовою одиницею, то швидкість і якість евакуації набуває особливого значення.

Саме для підсилення медичної служби військових частин Сил спеціальних операцій та з метою надання своєчасної медичної допомоги проводиться переоснащення парку санітарно-евакуаційного транспорту, забезпечення його транспортними засобами для медичної евакуації.

На озброєння військових медиків ССО почали надходити нові сучасні санітарні автомобілі «Богдан 2251». Вони покликані замінити морально застарілі радянські УАЗи, так звані «таблетки».

«Спец-Богдан» змонтований на базі всюдихода Wingle-5 з колісною формулою 4X4. За замовчуванням автомобіль – задньоприводний, що дозволяє економити паливо в звичному режимі експлуатації при їзді по шосе чи грунтовій дорозі. В разі необхідності є можливість задіяти електрорегульований повний привід. Це дозволяє проїхати там, де дорога закрита для звичайних карет швидкої медичної допомоги.

Двигун – економічний чотирициліндровий турбодизель об’ємом 2 літри, який видає 143 к.с. і максимальний обертальний момент 305 Нм при 1800-2800 об./хв.

Вантажопідйомність 475 кг., кліренс близько 20 см., чудові позашляхові характеристики роблять Wingle-5 незамінним помічником для виконання самих важких завдань.

Транспортний відсік зроблений зі спеціальних алюмінієвих сендвіч-панелей, що дозволяє значно протидіяти корозії. Внутрішнє оздоблення виконане з негорючих зносостійких матеріалів.

Санітарна частина автомобіля захищена від вологи і пилу, обладнана локальною системою обігріву, системою вентиляції з очисними фільтрами повітря, зональною і загальною системами освітлення. Передбачена можливість підключення різноманітного медичного електроустаткування. Салон обладнаний додатковим евакуаційним виходом і передбачає штатні місця установки типового обладнання. Модуль має спеціальні кріплення для демонтажу і підйому, тому за необхідності, при втраті або поломці шасі, його можна швидко демонтувати і змонтувати на інше шасі.

В салоні можна розмістити чотирьох важкопоранених бійців, або вісьмох легкопоранених. Причому, важкопоранених можна закріпити разом з ношами. Медичну допомогу можна надавати навіть під час руху.

Забезпечення частин ССО санітарно-евакуаційними автомобілями «Богдан 2251», один з яких в травні приступив до виконання завдань дає змогу вчасно і якісно надавати медичну допомогу спецпризначенцям і суттєво впливає на боєздатність підрозділів Сил спеціальних операцій.